Strony

2012/06/05

Słuchowisko na lato

„Słuchowisko na lato” – internetowy plebiscyt Programu 2 Polskiego Radia.
Ruszył plebiscyt radiowej Dwójki „Słuchowisko na lato”. Za pośrednictwem strony internetowej Programu 2, na której zamieszczono listę 50 przedstawień Teatru Polskiego Radia, można głosować na swoje ulubione słuchowiska. 20 wybranych Dwójka będzie emitowała na swojej antenie przez całe wakacje.
Głosowanie potrwa do 16 czerwca. Na stronie Polskiego Radia 2 znajduje się lista 50 słuchowisk – każdy może zaznaczyć pięć z nich. Wśród plebiscytowych pozycji m.in.: „Płyty na 78 obrotów” Davida Zane’a Mairowitza z wielkimi kreacjami Jerzego Treli i Adama Ferencego; „Cyrk odjechał, lwy zostały” Andrzeja Mularczyka, nagrodzone Prix Italia 1996; „Cudowna melina” Kazimierza Orłosia – powieść-legenda, której publikacja w paryskiej „Kulturze” skazała pisarza na blisko 20 lat milczenia; „Zła godzina” Gabriela Garcii Marqueza – obraz sterroryzowanego przez mafię społeczeństwa, opatrzony specjalnie skomponowaną muzyką Piotra Mossa; „Miłość na Krymie” Sławomira Mrożka w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Zaleskiego.
Program 2 zachęca słuchaczy do głosowania i współtworzenia letniej ramówki. Pierwsze z dwudziestu wybranych słuchowisk zostanie wyemitowane na antenie radiowej Dwójki już 23 czerwca.
Informacja przekazana przez Polskie Radio.

Brak komentarzy: