Strony

2012/12/03

Splendory 2012 rozdane

Jak co roku na początku grudnia, dzisiaj wręczono Splendory - nagrody przyznawane przez Teatr Polskiego Radia od 1988 roku za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.
Wielkiego Splendora, nagrodę Teatru Polskiego Radia dla aktora/aktorki otrzymała Magdalena Zawadzka. W Teatrze Polskiego Radia zagrała dziesiątki pierwszo- i drugoplanowych ról zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym.
Laureatką Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego została Irena Jun. Wystąpiła m.in. w "Balladynie" J. Słowackiego, "Ben Hurze" L. Wallace’a, "Domach dzieciństwa"
Za całokształt dorobku w dziedzinie twórczości radiowej Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono Piotra Mossa, polskiego kompozytora muzyki orkiestrowej, kameralnej, chóralnej, teatralnej i filmowej. W teatrze radiowym debiutował już jako nastolatek, pisząc muzykę dla Rozgłośni Polskiego Radia w Toruniu.
Przyznano również nagrodę Tele-Splendora im. Włodzimierza Ławniczaka, wręczaną twórcom swobodnie poruszającym się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych. Otrzymał ją Janusz Głowacki, reżyser filmowy i radiowy, producent i scenarzysta.

Brak komentarzy: