Strony

2013/07/08

Radiowy Teatr Wyobraźni w Czwórce

Czwórka ogłasza konkurs „Radiowy Teatr Wyobraźni” na scenariusz współczesnego słuchowiska radiowego. Do 31 lipca br. potrwa pierwszy etap konkursu – każdy może zgłosić swój udział, zmienić się w scenarzystę i spełnić marzenia o własnej produkcji radiowej. Nagrodą dla zwycięzcy jest oferta zawarcia umowy na realizację słuchowiska, w zamian za honorarium autorskie w wysokości 10 000 PLN.
Celem przedsięwzięcia radiowej Czwórki jest produkcja, we współpracy z Teatrem Polskiego Radia, multimedialnego słuchowiska, które będzie skierowane do młodego słuchacza, a jednocześnie oparte na najlepszych tradycjach publicznej radiofonii. Realizacja projektu już na samym początku zakłada, aby pomysł na scenariusz słuchowiska został stworzony przez młodych twórców, wyłonionych w ogólnopolskim konkursie. Przez zaproszenie do współpracy początkujących artystów, radiowa Czwórka chce zaktywizować środowiska twórcze oraz zainicjować dialog pomiędzy młodymi a uznanymi twórcami, dając tym pierwszym niepowtarzalną możliwość zbierania doświadczeń. Projekt zakłada w szczególności promocję młodych absolwentów i studentów akademii teatralnych, szkół filmowych i akademii muzycznych – aktorów, scenarzystów, reżyserów dźwięku.
Radiowa Czwórka chce podjąć wyzwanie popularyzacji i stworzenia tego wyjątkowego gatunku twórczości, jakim jest słuchowisko, wzbogacając go również o wymiar audiowizualny. Ze względu na młodych odbiorców, nagrodzone słuchowisko realizowane będzie także w formie wideo (na zasadzie podglądu „radiowej kuchni”). Połączenie tradycji i nowych technologii w doskonale sprawdzonej formule, pozwoli młodemu pokoleniu zapoznać się ze sztuką słuchowisk radiowych i jednocześnie spotkać najbardziej utalentowane osobowości tej wyjątkowej sztuki. Multimedialne słuchowisko będzie dostępne w odcinkach – w radiu, telewizji i Internecie, a także na urządzeniach mobilnych oraz platformach oferujących usługi „na życzenie”.
Laureat konkursu „Radiowy Teatr Wyobraźni” otrzyma niepowtarzalną szansę realizacji własnego 90-odcinkowego słuchowiska radiowego (każdy z odcinków o długości 3-5 minut), którego premiera odbędzie się na antenie Czwórki oraz na portalu Polskiego Radia. Zwycięzcę wyłoni jury, składające się z przedstawicieli świata teatru, filmu i radia: dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę, reżysera Xawerego Żuławskiego, aktorkę Annę Dereszowską, redaktora naczelnego miesięcznika „Teatr” Jacka Kopcińskiego oraz dyrektora radiowej Czwórki Krzysztofa Łuszczewskiego.
Całą inicjatywę wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.polskieradio.pl/10/1365/Artykul/855326,Radiowy-Teatr-Wyobrazni 
(informacja przekazana przez Polskie Radio)

Brak komentarzy: