Strony

2014/02/05

Radioterapia nie jest zła

Radioterapia - multimedialne słuchowisko Polskiego Radia 4.  
Z tą multimedialnością to trochę przesada. Po prostu wizja i fonia. To wszystko. Tak czy inaczej muszę przyznać, że pomysł fabuły interesujący - a co najzabawniejsze - wzięty z życia. Wykonanie rewelacyjne. Polecam. 


Wyemitowanych już odcinków można posłuchać i obejrzeć w serwisie radiowej Czwórki.

3 komentarze:

MARZENA PIĄTKOWSKA pisze...

Ja jestem zupełnie odmiennego zdania. To słuchowisko jest niekomunikatywne w swej komunikacyjnej niby formie i bardzo chaotyczne, kabaretowe bardziej niż RADIOWE.

Autor pisze...

Nie bardzo wiem co to znaczy "bardziej kabaretowe niż radiowe". Mnie jednak satyryczno - kabaretowe podejście się bardzo podoba. Szczerze mówiąc mam trochę dość nadętych, poważnych dramatów, moralitetów, opowieści o tragediach, rozterkach.
Słuchowiska mogą i powinny być RÓWNIEŻ rozrywkowe, komediowe, lekkie. Takie na wieczór po pracy. Dla relaksu.

MARZENA PIĄTKOWSKA pisze...

Oczywiście masz rację :) Po prostu ta formuła nie leży w moim guście. W tym stylu o którym piszesz dużo bardziej mi odpowiada SUŁEK i ELIZA a także epizody MOTELU W PÓŁ DROGI. Radioterapia jest publicystyczna, naciągana w moim przekonaniu. Pozdrawiam.


Już kiedyś Kukuła próbował kabaretu na Jedynce - wyszło jak wyszło - kabaret Macierz cz\y jakoś tak. Dla mnie kabaret nie ma nic wspólnego ze słuchowiskiem. Teatr naturalny, naturszczykowski w radiu (którego próby były podejmowane już w latach 80.) a kabaret w radiu to dwie różne sprawy.