Strony

2014/03/28

Teatr Twojej Wyobraźni / Andy

W piątek, 28 marca o godzinie 19.00, Teatr Polskiego Radia zaprosił na kolejne spotkanie z cyklu "Teatr Twojej Wyobraźni". Tym razem w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa zaprezentowane zostanie słuchowisko "Andy" według autorskiego scenariusza Krzysztofa Czeczota, uznane za najlepszą europejską produkcję radiową ubiegłego roku.

"Andy" to zapis szaleństwa, w jakie popada tytułowy bohater, młody realizator dźwięku (w tej roli Adam Woronowicz). Pewnego dnia Andrzej staje się innym człowiekiem - tytułowym Andym, który nie oddziela rzeczywistości "tu i teraz" od fikcji seriali oraz słuchowisk. Produkcja jest więc inteligentną krytyką współczesnych mediów, które uwodzą odbiorcę, zatapiając go w nierzeczywistości. Autor scenariusza korzystał z rozmaitych gatunków: przypowieści filozoficznej, kryminału, powieści obyczajowej. "Andy" to również przewrotny hołd oddany magii dźwięku i możliwości jego zapisu - dzięki nowoczesnej technologii Adam Woronowicz rozmawia w słuchowisku z Romanem Wilhelmim.

Za słuchowisko "Andy" Krzysztof Czeczot wraz z realizatorem Andrzejem Brzoską otrzymali na festiwalu Prix Europa w Berlinie prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013. To pierwsza tak ważna nagroda dla polskiego teatru radiowego.

Po emisji słuchowiska z publicznością spotkali się jego twórcy - Krzysztof Czeczot, Andrzej Brzoska oraz Adam Woronowicz. Spotkanie poprowadził Krzysztof Sielicki, kierownik literacki Teatru Polskiego Radia. Wstęp wolny.

"Teatr Twojej Wyobraźni" to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się w ostatni piątek miesiąca w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Podczas tych teatralnych wieczorów prezentowane są słuchowiska zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia, można także spotkać się z twórcami najlepszych radiowych produkcji - m.in. ze znanymi aktorami i reżyserami.

Informacja przekazana przez Polskie Radio.

Brak komentarzy: