Strony

2015/05/30

Słuchowisko na Dzień Dziecka w RMF FM

Audiobook na Dzień Dziecka z bajkami dla najmłodszych to już tradycja krakowskiej stacji. W tym roku z okazji 1 czerwca – w ramach corocznych akcji charytatywnych - RMF FM przygotowało dla dzieci słuchowisko pt. "Legenda o smoku Barabanie i Pomponie Dratewce". To opowieść prosto z Krakowa, napisana specjalnie przez autorkę książek dla najmłodszych - Joannę Olech. W słuchowisku udział wzięły najbardziej lubiane gwiazdy - filmu, sportu i muzyki.

"Legenda o smoku Barabanie i Pomponie Dratewce" to historia smoka, który uciekł z krakowskiej Parady Smoków i grasuje po mieście, siejąc postrach wśród krakowian i turystów. W rolę smoków wcielają się dwaj popularni aktorzy: Robert Więckiewicz i Borys Szyc. Rola krakowskiej straganiarki przypadła Agnieszce Dygant, Bartosz Opania - wcielił się w doktora Rąbka, a Zbigniew Boniek w dostarczyciela pizzy. W słuchowisku będzie można usłyszeć również Jerzego Dudka, Macieja Dowbora, członków zespołu Enej, Joannę Koroniewską, Piotra Kupichy, Margaret, Piotra Polka, Dianę Rudnik czy Ewy Wachowicz.

Historię o smokach spod Wawelu opowie Wam Hubert Urbański. Będą mu towarzyszyć inne dziennikarskie głosy z RMF FM, m.in. Konrad Piasecki, Magdalena Wojtoń, Marek Balawajder czy Krzysztof Ziemiec.

1 czerwca – podobniej jak w poprzednich latach – płyty ze słuchowiskiem trafią do małych pacjentów w szpitalach w całym kraju. Bajkę będzie także można bezpłatnie pobrać na dysk z naszych stron w internecie. Dodatkowo zostanie uruchomiony także specjalny kanał na www.rmfon.pl.

Dodatkowo, w sobotę 30 maja rozpocznie się Smoczy Piknik Rodzinny. Pod Wawelem po stronie smoka - między zamkiem a Mostem Grunwaldzkim – czyli w samym sercu miasta rozłożone zostaną namioty i stoiska, w których na najmłodszych czekać będą atrakcje. Na miejscu będzie można wziąć udział w konkursach i występach. Przewidziane są również liczne gry i zabawy oraz nagrody. Zabawa startuje o godz. 10.00. Z kolei wieczorem o godz. 22.00 w zakolu Wisły koło Mostu Dębnickiego rozpocznie się Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Pojawią się m.in. latające i pływające smoki. Będą im także towarzyszyć fajerwerki.

W niedzielę 31 maja radio RMF FM wraz z teatrem Groteska zaprasza na Wielką Paradę Smoków. Ulicami miasta przejdzie około 40 kolorowych stworów - towarzyszyć im będą orkiestry, żonglerzy i tancerze. Nie zabraknie także potężnego smoka w żółto-niebieskich barwach RMF FM. Korowód wyruszy punktualnie o godz. 12 spod Barbakanu i przejdzie ul. Sławkowską aż na Rynek Główny - tam wszystkie smoki zrobią prezentacyjną rundę. Cała impreza zakończy się o godz. 15 - wtedy też wręczone zostaną nagrody.

Materiał z portalmedialny.pl

Brak komentarzy: