Strony

2015/07/12

Nie moja broszka

Na letni wieczór polecam słuchowisko autorstwa Kazimierza Orłosia "Nie moja broszka". Słuchowisko dostępne jest w serwisie Ninateka.


Tak by było najwygodniej: na stare lata mieć dawno wyrobiony, niezmienny pogląd na wszystko, odwrócić się plecami do rzeczywistości i każdą sprawę ze wzruszeniem ramion kwitować stwierdzeniem „nie moja broszka”. A jednak to się nie uda, o czym – ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu – przekonuje się emeryt Janek (Wiktor Zborowski), który liczył, że dożyje dni w świętym spokoju, zakłócanym co najwyżej odwiedzinami niezbyt rozgarniętej przyjaciółki swojej żony. Tymczasem wraz z wizytą dawno niewidzianej córki pojawiają się nie lada problemy. Ani machanie na nie ręką, ani „dobre” rady tym razem już nie pomagają. Starszy pan musi zrewidować dotychczasowe zapatrywania i, wobec rodzinnych kłopotów swojego dziecka, przyznać, że: „kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni do zdrady, rozwodu i porzucenia dzieci. Jest równouprawnienie, parytet”. Przychodzi mu to jednak z ogromnym trudem.

Nie moja broszka (produkcja Polskie Radio, 2013)
Autor: Kazimierz Orłoś
Reżyser: Jan Warenycia
Realizator: Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn
Obsada: Ewa Dałkowska (Maria, żona Jana, emerytka), Wiktor Zborowski (Jan, mąż Marii, emeryt), Hanna Stankówna (Pani Marzenka, przyjaciółka żony), Lucyna Malec (Haneczka, córka Jana i Marii).

1 komentarz:

Autor pisze...

Bardzo fajna piosenka wykorzystana została w tym słuchowisku. Czy ktoś może wie kto ją śpiewa, tytuł, czy cokolwiek innego?