Strony

2017/05/26

Ada, to nie wypada

"Ada, to nie wypada", to kolejna propozycja Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów.
28 maja będzie na niej gościć Adrianna Biedrzyńska. Na muzyczny spektakl pani Adrianny składają się między innymi teksty Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, a także utwory z "Kabaretu Starszych Panów".

Adrianna Biedrzyńska to Absolwentka Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Jedna z najzdolniejszych polskich aktorek, wszechstronna, pełna pozytywnej energii, obdarzona charakterystycznym głosem, na który nie można pozostać obojętnym.

W teatrze zadebiutowała jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki 17 grudnia 1983 roku na deskach Teatru Studyjnego 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi.

W swojej karierze nagrodzona m.in.: Wiktorem, Złotą Kaczką czy Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Doceniana przez publiczność, ma na koncie wiele wspaniałych ról, zarówno filmowych, jak i teatralnych. Artystka postawiła nie tylko na aktorstwo, ale również na kabaret i estradę. Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma twórcami tekstów i piosenek, by wymienić choćby A. Osiecką, Z. Laskowika, Z. Górnego, J. Przyborę. To właśnie z tych wokalnych doświadczeń powstał pomysł na recital "Ada to nie wypada". To program złożony z ulubionych piosenek artystki, muzyczna podróż z odrobina liryki oraz nutką sentymentu, przepełniony barwnymi wspomnieniami.

Materiał Polskiego Radia Rzeszów.

Brak komentarzy: