Strony

2018/09/30

"Złote lata" - minisłuchowisko w radiowej Jedynce

Informacja Polskiego Radia.

Od 7 października w audycji "Czas pogody" (ok. godz. 11.45) nadawać będziemy 10-odcinkowy serial pt. "Złote lata". Minisłuchowisko wg. scenariusza Ewy Patrycji Sienkiewicz przygotowuje Teatr Polskiego Radia.

Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona? Do czego służy internet? Jak walczyć ze smogiem? Co zrobić, gdy podpisało się złą umowę? Te pytania pojawiały się i ciągle pojawiają w rozmowach seniorów z dziećmi czy wnukami.
"Złote Lata", radiowa opowieść o codziennym życiu pary seniorów w zabawny sposób zwróci uwagę na problemy, z którymi borykają się osoby starsze i co najważniejsze, da odpowiedź na pytanie jak sobie z nimi radzić.
Serial ma aspekt edukacyjny, a jego pomysł powstał w Krajowym Instytucie Gospodarki Senioralnej. - Chcemy zdjąć zasłonę milczenia i zwrócić uwagę na problemy, które napotykają seniorzy próbując odnaleźć się w szybko zmieniającej się rzeczywistości. A jak nie inaczej to zrobić, niż poprzez zabawne słuchowisko, które dzieje się w domu osób, które mogłyby być naszymi sąsiadami? – zaznacza Marzena Rudnicka, prezes KIGS
Główne postaci grają: Elżbieta Gaertner i Mirosław Wieprzewski.
Postała obsada: Barbara Zielińska, Piotr Bajor, Damian Kulec, Wojciech Machnicki, Julia Kołakowska-Bytner, Ewa Kania, Elżbieta Kijowska, Waldemar Barwiński.

Brak komentarzy: