Strony

2019/07/12

Satisfaction

14 lipca o godzinie 20:05 na Scenę Teatralną Trójki powraca Teatrzyk Zielone Oko. Autorem lipcowej premiery jest Wojciech Fułek, znawca historii Sopotu, także historii polskiego rock'n'rolla, który narodził się na Wybrzeżu.

„Satisfaction” to najnowsze słuchowisko wybrzeżowego pisarza, autora, scenarzysty, uznanego znawcy historii Sopotu oraz … polskiej muzyki rockowej, zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia, w reżyserii Pawła Chmielewskiego. To kolejny już „muzyczny” temat teatralny, podjęty prze ten artystyczny duet (po świetnej „Ciuciubabce’, przenoszącej nas w czas fruwających marynarek i narodzin biug-beatu).
Tym razem akcja jego słuchowiska toczy się w Warszawie, w dwóch planach czasowych: w 1967 roku oraz współcześnie. Sensacyjna intryga osnuta jest wokół faktów, czyli tego, co wydarzyło się naprawdę w kwietniu 1967 roku podczas dwóch, obrosłych już legendami, koncertów zespołu The Rolling Stones w Polsce, w Sali Kongresowej. Fakty stanowią oczywiście punkt wyjścia, reszta jest fantazją, której z kolei główną bohaterką jest… gitara Micka Jaggera, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach po warszawskich koncertach i nagle pojawiła się w domu aukcyjnym po ponad 50 latach
Słuchowisko jest wieloobsadowe i wielowątkowe oraz nawiązuje do starej tradycji Teatrzyku Zielone Oko. Przy okazji jednak mamy szansę przyjrzeć się Polsce sprzed pół wieku, jak i tej z czasów transformacji. Ewentualne "podobieństwo osób i rzeczy", naturalnie, całkowicie przypadkowe - z wyjątkiem grupy The Rolling Stones i autentycznych radiowych ( nawet rockowych) głosów.

Wojciech Fułek – "Satisfaction"
Reżyseria: Paweł Chmielewski
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Jan Chmielewski

Obsada:
Piotr Cyrwus, Tomasz Bednarek, Krzysztof Janczar, Gabriela Całun, Mikołaj Krawczyk, Sławomir Grzymkowski, Anna Matysiak, Konrad Darocha, Bartosz Waga, Daniel Zawadzki, Izabela Trojanowska, Anna Goc, Paweł Grządziel.
oraz Barbara Marcinik, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Marcin Kydryński, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki.
Ze specjalnym udziałem wykonawców "epizodów", którym twórcy słuchowiska w sposób szczególny dziękują!

Informacja Polskiego Radia.

Brak komentarzy: