Strony

2009/06/18

Na podwórkach będą czytać dzieciom

Artykuł z Gazety Wyborczej


Cotygodniowe czytanie książek dzieciom z rodzin dotkniętych ubóstwem organizuje w kilku miastach w Polsce Ruch ATD Czwarty Świat. Projekt podwórkowych bibliotek trwa już rok i - jak twierdzi organizacja - potrwa jeszcze parę lat.

Organizujemy czytanie książek przy kamienicach, na podwórkach wokół których mieszkają rodziny dotknięte ubóstwem" - powiedział PAP Karol Sowa z Ruchu ATD Czwarty Świat - Wolontariusze rozkładają koce, nieraz ustawiają krzesła i czytają bajki, wiersze - mówił.

Czytanie książek trwa półtorej godziny. W Warszawie są trzy takie miejsca: dwa na Pradze Południe i jedno w ośrodku dla uchodźców na Bielanach. Poza tym wolontariusze czytają książki dzieciom także m.in. w Kielcach i Lidzbarku Welskim.
(...)
Międzynarodowy Ruch ATD Czwarty Świat powstał w 1957 roku we Francji z inicjatywy ojca Józefa Wrzesińskiego, francuskiego proboszcza, syna polskiego emigranta i Hiszpanki. Sam wychował się w nędzy, a potem pracował z ludźmi ulicy. ATD stawia sobie za cel walkę z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Artykuł pochodzi z serwisu Gazety Wyborczej

Więcej o Ruchu ATD Czwarty Świat

Brak komentarzy: