Strony

2013/09/26

Teatr Twojej Wyobraźni

W najbliższy piątek, 27 września o godz. 19.00, w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań z Teatrem Polskiego Radia pod nazwą „Teatr Twojej Wyobraźni”.
„Teatr Twojej Wyobraźni” to cykl comiesięcznych spotkań, które będą odbywać się w ostatni piątek miesiąca w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Podczas tych teatralnych wieczorów prezentowane będą słuchowiska zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia. Będzie można także spotkać się z twórcami – m.in. ze znanymi aktorami i reżyserami radiowych produkcji. Pierwszy wieczór rozpocznie klasyk dramaturgii radiowej Andrzej Mularczyk ze słuchowiskiem „Czarne podniebienie”. Jest to komedia o kobiecie, która po śmierci męża dowiaduje się o jego niewierności. Informuje ją o tym nikt inny, jak mąż kochanki zmarłego męża…
Po emisji spektaklu, na pytania publiczności odpowiedzą jego twórca Andrzej Mularczyk, reżyser i jednocześnie dyrektor Teatru Polskiego Radia – Janusz Kukuła oraz odtwórcy głównych ról: Danuta Stenka i Krzysztof Gosztyła. Wstęp wolny.

„Czarne podniebienie”
Autor: Andrzej Mularczyk. Reżyser: Janusz Kukuła. Realizator: Andrzej Brzoska. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski. Obsada: Danuta Stenka (Sylwia, wdowa), Joanna Trzepiecińska (Joanna, przyjaciółka Sylwii), Krzysztof Gosztyła (On) oraz Janusz Kukuła (Reżyser).

Bohaterem kolejnego, październikowego spotkania będzie Roman Dziewoński, autor słuchowiska muzycznego poświęconego pamięci Jerzego Wasowskiego pt. „Inżynier niepraktykujący". Z publicznością spotka się także Bogdan Hołownia, znakomity pianista jazzowy, biorący udział w słuchowisku.
Informacja z serwisu Polskiego Radia

Brak komentarzy: