Strony

2013/11/07

Drabina do nieba

11 listopada na antenie Polskiego Radia Rzeszów ukaże się pilot serialu słuchowiskowego pt. "Drabina do nieba". Emisja połączona będzie z jednoczesnym wysłuchaniem odcinka z udziałem publiczności w studiu koncertowym i dyskusją bezpośrednio po spektaklu. Autorem scenariusza jest Jerzy Janusz Fąfara, autor m.in. wielu słuchowisk radiowych. Jego ambitnym zamiarem jest wplecenie w sagę rodzinną spraw i zdarzeń począwszy od 1912 r. po... współczesność.


"Drabina do nieba" to sfabularyzowana historia Rzeszowa pełna historycznych postaci o formacie ogólnopolskim i lokalnym, a jednocześnie obraz przemian jakie zachodzą w tym kiedyś niewielkim galicyjskim miasteczku, które w XX -leciu międzywojennym staje się ważnym ośrodkiem Centralnego Okręgu Przemysłowego i jak wiemy z historii nie jest to kres, a dopiero początek awansu cywilizacyjnego.
Dramat historii raz po raz będzie wkraczał w dzieje miasta, a tym samym w losy bohaterów.
"Drabina do nieba" to serial o planowanych 3 seriach po 20 odcinków. Grają aktorzy scen rzeszowskich m.in. Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Robert Chodur, Michał Chołka, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski, Piotr Napieraj, Andrzej Piecuch.
Reżyseruje Grzegorz Styła. Oryginalną muzykę do serialu napisał Michał Urban. Kierownikiem produkcji jest Andrzej Zajdel.
Informacja z Radia Rzeszów.

Brak komentarzy: