Strony

2014/11/01

Funky Koval

Sound Tropez, wydawca, a także producent słuchowisk i audiobooków oraz CDP.pl, dystrybutor gier i właściciel platformy dystrybucji cyfrowej, łączą siły, by wspólnie produkować cieszące się coraz większą popularnością audiokomiksy - dźwiękowe adaptacje kultowych komiksów. Pierwszym wspólnym projektem jest audiokomiks "Funky Koval" na podstawie jednego z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha.

Dźwiękowa adaptacja komiksu będzie miała prapremierę już w tym tygodniu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a pod koniec października trafi do sklepów w całej Polsce. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. "Bez oddechu". W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z międzynarodowymi korporacjami i dwulicowymi kosmitami, wcielił się Eryk Lubos. W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.
Fragmentu audiokomiksu można posłuchać tu. Sound Tropez i CDP.pl zapowiadają kolejne wspólne produkcje oparte na kultowych komiksach ze świata gier i nie tylko.

Audiokomiks Funky Koval | Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, 3-5 października | Koncepcja i produkcja: Sound Tropez | Adaptacja i dialogi: Michał Szolc | Obsada: Eryk Lubos, Anna Dereszowska, Zbigniew Konopka, Maria Seweryn, Mariusz Bonaszewski | W pozostałych rolach: Robert Czebotar, Miłogost Reczek, Tomasz Sobczak, Klementyna Umer, Wojciech Żołądkowicz

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części The Walking Dead, Conana Barbarzyńcę oraz Thorgala. www.soundtropez.pl

Informacja Sound Tropez

Brak komentarzy: