Strony

2015/08/19

Implozja na Ząbkowskiej

Informacja Polskiego Radia

W najbliższy weekend (22-23 sierpnia) warszawska ulica Ząbkowska po raz kolejny stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania.

Teatr Powszechny w Warszawie we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia przygotował specjalnie na tę okazję słuchowisko, które zostanie zaprezentowane na Ząbkowskiej i transmitowane na antenie radia. Transmisja wideo spektaklu na stronie radiowej Dwójki.
23 sierpnia o godz. 18.00 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9 widzowie będą mogli zobaczyć "Implozję" w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Wystąpią: Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Natalia Sikora i Michał Sitarski. Towarzyszyć im będzie - grana na żywo - muzyka zespołu Mięśnie.

Warto dodać, że 6 września o godz. 18.00 pod tym samym adresem pokazane zostanie drugie słuchowisko przygotowane wraz z radiową Dwójką: "Czterech śpiących" w reż. Aleksandry Jakubczak na podstawie tekstu Krzysztofa Szekalskiego.

Festiwal Otwarta Ząbkowska realizowany jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Dzielnicą Praga-Północ. Festiwal miał swoją inaugurację 11 lipca. Kontynuacja festiwalu: 5 i 6 września.

Brak komentarzy: