Strony

2016/01/31

Audiobook o bezpieczeństwie podczas ferii

O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku w niestandardowy sposób. Policjanci z Piły wspólnie z młodzieżą z klasy policyjnej przygotowali audiobook dla najmłodszych.

W krótkiej bajce, której bohaterami są bawiące się podczas zimowych ferii zwierzęta, zawarto najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zabawy na śniegu i lodzie - mówi młodszy aspirant Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

- Myślę, że taka nowatorska forma trafi szybciej do dzieci, będzie bardziej zrozumiała i z większym zaciekawieniem wysłuchają, zapamiętają. Myślimy, że taka forma audiobooku spodoba się i trafi do tych najmniejszych dzieci - podkreśla Żaneta Kowalska.

Bajka - na płytach CD - trafiła już do pilskich szkół i przedszkoli, w których od poniedziałku organizowane są półkolonie w ramach rozpoczętych w Wielkopolsce ferii zimowych. To idealny sposób na dotarcie do najmłodszych z ważnymi treściami – powiedziała Radiu Koszalin Małgorzata Paradowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej numer 12 w Pile.

- Myślę, że jak najbardziej pomysł trafiony, ponieważ dzieci poznają również poprzez słuchanie. Z dziećmi rozmawiałam i bardzo spodobały się im postacie zwierząt. To trafiło do nich - dodaje Małgorzata Paradowska.

Niewykluczone, że nagrany w Pile audiobook dotrze również do dzieci z innych województw. Plik ze słuchowiskiem będzie można pobrać ze strony internetowej pilskiej policji.

Brak komentarzy: