Strony

2016/01/29

Błękitna pustynia w RDC

Już w poniedziałek 1 lutego Polskie Radio RDC wyemituje pierwszy odcinek audiobooka „Błękitna pustynia”.
Audiobook „Błękitna pustynia” autorstwa dziennikarza Polskiego Radia Szczecin – Rafała Molendy opowiada o misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Akcja dzieje się w okresie od grudnia 2012 do lutego 2013 roku. Wszystkie postacie i zdarzenia są autentyczne. Narratorem jest dziennikarz Radia Szczecin, który jest świadkiem i uczestnikiem zdarzeń. Słuchacz razem z nim poznaje rozterki i obawy ludzi wyjeżdżających na wojnę. Uczestniczy w obozowym życiu w bazach Ghazni, Bagram i Mazar-i Szarif w Afganistanie. Poznaje żołnierzy, którzy służyli na misji podczas XII zmiany PKW oraz Afgańczyków, którzy żyją w prowincji Ghazni.


Audiobook jest udźwiękowiony oryginalnymi nagraniami z misji stabilizacyjnej w Afganistanie.
W rolach głównych występują: Robert Więckiewicz, Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt. Za muzykę odpowiada Adam Walicki. Reżyserią zajął się Krzysztof Czeczot. Premiera „Błękitnej pustyni” 29 października.
„Błękitna pustynia” w 2014 roku została nominowana do nagrody Prix Europa, czyli europejskiego „Oscara”. To nagroda przyznawana najlepszym produkcjom telewizyjnym, radiowym oraz internetowym.
RDC zaprasza od poniedziałku do czwartku przed godz. 14:00. Powtórki odcinków z całego tygodnia będzie można wysłuchać w niedzielę po 22:00.

Informacja Polskiego Radia RDC

Brak komentarzy: