Strony

2016/07/07

Do usłyszenia na Placu Defilad - Festiwal Słuchowisk

Plac Defilad/Teatr Studio rozpoczął w poniedziałek Festiwal Słuchowisk „Do usłyszenia na Placu Defilad”. Od 4 lipca do 11 września, w każdy poniedziałek o godzinie 19.00, będzie można wysłuchać jednego ze słuchowisk. Festiwal ma bezprecedensową formułę, ponieważ słuchowiska prezentowane będą w wersji silent disco (ze słuchawkami) lub na scenie teatru (z nagłośnienia scenicznego).

Program festiwalu jest różnorodny i stara się pokazać najróżniejsze odmiany tego gatunku. Usłyszymy więc Mirona Białoszewskiego czytającego Adama Mickiewicza, Eugeniusza Rudnika i Mirosława Hermaszewskiego, który opowiedzą o locie w kosmos, pojawi się rekonstrukcja historyczna wydarzeń opisanych przez Norwida w wierszu „Fortepian Chopina”, Asi Mina i rekonstrukcja lekcji w szkole. Usłyszymy też roboty, konie, filmy dźwiękowe, ale także „Samoobronę” Helmuta Kajzara w wersji Roberta Piotrowicza i Lukasa Jiřički.

Festiwal „Do usłyszenia na Placu Defilad” jest zapowiedzią całej serii słuchowisk, które w przyszłym sezonie będą realizowane we współpracy z Teatrem Studio pod nazwą „Do usłyszenia w Teatrze”.

Więcej na Facebooku oraz w serwisie Warszawa.

Brak komentarzy: