Strony

2016/07/16

Krzyżacy w RDC

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza, w koprodukcji kilku rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, w tym Radia Kraków, powstało monumentalne słuchowisko „Krzyżacy” w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Nagrania do tej radiowej superprodukcji, w której zagra około 40 aktorów, realizowane były także w studiu nagrań Radia Kraków. Krzysztof Czeczot, reżyser który na swoim koncie ma prestiżowe nagrody za realizacje słuchowisk i audiobooków zapowiada, że „Krzyżacy” będą słuchowiskiem absolutnie z XXI wieku.


W nagraniach udział wzięła plejada wybitnych aktorów: Marian Dziędziel jako Maćko z Bogdańca, Józef Pawłowski jako Zbyszko z Bogdańca, Magdalena Cielecka jako księżna Anna, Robert Więckiewicz jako Jurand ze Spychowa, Andrzej Chyra - komtur Danveld, Jerzy Trela – komtur De Lowe czy Magdalena Walach. W roli Danusi będzie można usłyszeć debiutującą w radiu Katarzyną Sawczuk (finalistka Voice of Poland, serial Czas Honoru) w roli Jagienki niezwykle zdolną młodą aktorkę Kaję Walden.

Krzyżacy” emitowani byli od kwietnia na kilku antenach rozgłośni regionalnych. Od dziś w Polskim Radiu RDC (i w kolejne soboty po 21.00).

Brak komentarzy: