Strony

2016/08/16

Biblia audio w Jedynce

Zupełnie przegapiłem informację, że od 18 lipca w radiowej Jedynce, codziennie można posłuchać słuchowiska / książki audio na podstawie Biblii. O superprodukcji Krzysztofa Czeczota pisałem już wcześniej na Twitterze.
Krótkich, 5 min. odcinków można posłuchać o godz. 23.55. Wyemitowane dotąd odcinki dostępne są w serwisie Polskiego Radia. Całość zaplanowana jest na niemal 3 lata.
Niecierpliwych odsyłam również do strony domowej Biblii, skąd można całkowicie legalnie ściągnąć Nowy Testament. Całość ma być dostępna wkrótce.

Informacja Polskiego Radia:
Większość z nas patrzy na Biblię przez pryzmat religijny, ale spojrzenie na nią po prostu na zbiór opowieści sprawia, że zaczynamy postrzegać tę książkę zupełnie inaczej. Biblia bowiem to nie tylko Święta Księga Chrześcijan. To najprawdopodobniej najbardziej fascynująca książka, jaka kiedykolwiek powstała.
W superprodukcji Krzysztofa Czeczota bierze udział około 300 aktorów, m.in. Jerzy Trela w roli Boga, Adam Woronowicz w roli Jezusa, Anna Seniuk, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska i Wojciech Malajkat.
Całość będzie trwała około 110 godzin i zostanie udostępniona w internecie. Na razie powstały dwie godziny słuchowiska.

Brak komentarzy: