Strony

2016/08/30

Krzyżacy na antenie Radia Opole

„Krzyżacy” – radiowy serial zrealizowany z ogromnym, niemal filmowym rozmachem. Od 29 sierpnia w Radiu Opole prezentujemy słuchowisko, w którym wzięła udział plejada polskich gwiazd: Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Marian Dziędziel czy Jerzy Trela. Posłuchaj i przekonaj się, że radio to prawdziwy teatr wyobraźni.


Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego, dzięki współpracy dziesięciu rozgłośni regionalnych – w tym Radia Opole, powstało monumentalne słuchowisko „Krzyżacy” w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Twórcy zdecydowali się wziąć na warsztat jedną z najpopularniejszych powieści Sienkiewicza, mając pewność, że uda się zrealizować słuchowisko nowoczesne, dynamiczne, które w warstwie dźwiękowej przypomina najlepsze światowe produkcje.

Serial będziemy prezentować od poniedziałku do piątku o godz. 17:20 (powtórki następnego dnia o 10:40), a w czwartki o 21:10 – dłuższa, 30-minutowa forma. Każdego z odcinków będzie można też wysłuchać na naszej stronie internetowej – do dwóch tygodni od antenowej premiery.
Premiera w Radiu Opole 29 sierpnia.

Brak komentarzy: