Strony

2017/06/05

8 Legend na 800-lecie Opola

Legendy spisane przez Urszulę Zajączkowską, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, zostały wydane w formie słuchowiska 8 Legend na 800-lecie Opola.

- Pomysł na stworzenie słuchowiska związanego z miastem wpadł mi do głowy gdy włączałem synowi słuchowiska ze starych płyt winylowych i widziałem, że jest nimi oczarowany - mówi Janusz Szatanik, koordynator projektu 8 Legend na 800-lecie Opola, członek stowarzyszenia Alternatywne Centrum Kultury.

- Dodatkowym impulsem do działania był fakt, że stowarzyszenia działające w Cieplaku, stracą swoje miejsce, ponieważ od sierpnia mają tam trwać przygotowania do remontu. Najprawdopodobniej wtedy my również stracimy swoją przestrzeń. Poprzez nagranie legend w Cieplaku pokazaliśmy, że dzieją się tam konkretne rzeczy i swoją siedzibę ma tam wiele środowisk artystycznych - opowiada.

W nagrywaniu legend udział wzięli aktorzy Aneta i Andrzej Skiba oraz Mateusz Wyżliński, tegoroczny maturzysta. Za grafiki odpowiada Margo Kravchuk, absolwentka Instytutu Sztuki UO, za skład i przygotowanie do druku Adam Mazurkiewicz, a nagrania i podkład muzyczny Michał Michalski.

A posłuchać można m.in. o tym skąd nazwa Opola, legendy o świętym Wojciechu lub jak powstały mury miasta. Słuchowisko w cenie 25 zł można kupić w sklepie kolonialnym przy ul. Krakowskiej oraz na Faceebooku - 8 Legend na 800 lecie Opola.

Pomysłodawcy projektu zachęcają także do kupowania koszulek z nadrukiem grafiki odpowiadającej danej legendzie.

Artykuł z opole.naszemiasto.pl

Brak komentarzy: