Przez cały lipiec (przed i po wydarzeniach w ramach letnich programów Akademii Teatralnej albo po uprzednim umówieniu) można oglądać wystawę "Lalka i jej twórca". Na wystawie zobaczyć można szeroki przekrój lalek zrealizowanych w różnych technikach, okresach, stylach. Są tu jawajki, lalki stolikowe, marionetki (niciowe, sycylijskiej), a także lalki oparte na konstrukcji typu bunraku, obsługiwane przez kilku aktorów. Są także kukły, ale też kukły zmechanizowane, maski pełne i półmaski.
Ponadto w programie projektu jest słuchowisko "Bleee...". To opowieść o Motylu, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma, nie istnieje. Za niewierność zostaje skazany na odsiadkę w starym, nieczynnym autobusie, tkwiącym na zapomnianej przez wszystkich pętli. Poznaje tam pozostałych więźniów, odrzuconych przez inne owady, albo przybyłych tu... z własnej woli, np. z powodu kompleksów i poczucia, że są bezużyteczni. Widzowie spotkają m.in. Darię, która od dwóch lat nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo się obawia, że pod kokonem jest gruba i brzydka; Wiktora - pająka bez odnóży; a także Antonia i Banderasa - karaluchy wygnane za nieprzyjemny zapach, który im towarzyszy. "Bleee..." to opowieść o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie, doskonała dla całych rodzin.
Słuchowiska można posłuchać 12 lipca w Uniwersyteckim Centrum Kultury oraz 19 i 20 lipca w Teatrze Szkolnym. Wszystkim emisjom słuchowiska towarzyszyć będą specjalne warsztaty, łączące teatr, sztukę i przyrodę, adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat (dorośli też mogą brać w nich udział).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz