Strony

2018/03/07

„Zasłyszajki wrocławskie” – wyjątkowy projekt społeczny w CeTA

Informacja z Polskiego Radia Wrocław.

Jak powstała Ślęża? Kto wykonał dzwon kościoła św. Marii Magdaleny? Dlaczego brama na Ostrowie Tumskim nazywana jest „Kluskową"? Na podstawie tych niezwykłych historii z dolnośląskich legend Centrum Technologii Audiowizualnych realizuje projekt społeczny „Zasłyszajki wrocławskie".
W projekcie bierze udział niewidoma młodzież oraz polscy aktorzy – Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferency i Marian Opania.

„Zasłyszajki wrocławskie" to inicjatywa, w ramach której w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu prezentowane są słuchowiska multimedialne w oparciu o wrocławskie i dolnośląskie legendy. W nagraniach udział wzięła niewidoma młodzież z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących. Swoich głosów użyczyli także znani polscy aktorzy i aktorki. Celem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych, aktywizacja do społecznej aktywności i pomoc w przełamywaniu barier, a także promocja historii Wrocławia i popularyzacja lokalnych legend. W ramach „Zasłyszajek wrocławskich" powstały także wyjątkowe portrety aktorów biorących udział w przedsięwzięciu, wykonane według opisów niewidomej młodzieży, w oparciu o wyobrażenia na podstawie głosu aktora. (...)

Współorganizatorem projektu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Patronem inicjatywy jest Miasto Wrocław. Patronami medialnymi są m.in. Radio Wrocław i Radio RAM.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Brak komentarzy: