Strony

2009/07/30

Pierwsze internetowe źródło wiedzy o audiobookach

Artykuł z Życia Warszawy.


"Jak nagrać audiobooka na ipod i jakie tytuły właśnie się ukazały? Tego dowiemy się w nowym serwisie dla fanów audiobooków.

Audiobook Fan to portal internetowy dla słuchaczy audiobooków, czyli książek mówionych. Na stronie audiobookfan.pl dowiedzieć się można np. na czym najlepiej słuchać audiobooki i jak je nagrywać. Fani tych elektronicznych książek mogą się też bliżej przyjrzeć ich historii oraz poznać aktualny rynek wydawniczy. Na bieżąco umieszczane są tu także recenzji najnowszych audiobooków.

- W serwisie będziemy publikować zarówno porady czysto techniczne np. jak nagrać audiobooka na iphone'a czy ipod'a, jak i merytoryczne np. co i gdzie słuchać - wymienia Bartłomiej Roszkowski, założyciel i prezes Nexto.pl, który tworzy serwis. Skąd pomysł na ten serwis?

- Od kilku lat regularnie słucham audiobooków. Często miałem problem z tym, jak wygodnie wgrać kupiony plik mp3 z książką do ipod’a, który tytuł wybrać jako kolejny do wysłuchania - tłumaczy Bartłomiej Roszkowski.

- Serwis powstał właśnie dla ludzi, którzy mają lub mieli podobnie do mnie problemy. Audiobook Fan powstał z myślą o tych, którzy nie lubią marnować swojego czasu stojąc w korkach, kolejce do kasy, czy prasując w domu. Sklepów sprzedających audiobooki jest wiele, niewiele jest w sieci merytorycznej treści na temat samego rynku, porad technicznych, czy recenzji poszczególnych tytułów - dodaje i zapowiada organizację konkursów i specjalnych akcji promocyjnych dla stałych czytelników.

Audiobook Fan jest pierwszym serwisem na Polskim rynku, który całkowicie poświęcony jest tylko audiobookom. Autorami artykułów są osoby od lat związane z branżą książek audio.
W Polsce rynek książek mówionych rozwija się bardzo dynamicznie. Portale, które zajmują się ich sprzedażą ciągle powiększają swoją ofertę. Nexto.pl w ciągu zaledwie 4 lat powiększył liczbę tytułów aż dziesięciokrotnie (z 120 tytułów w 2004 roku do ponad 1200 pozycji w 2008 roku). Audioteka.pl ma w swojej ofercie ponad 1000 tytułów. Do końca roku planuje włączyć jeszcze około 700 -1000 nowych pozycji.

- Co tydzień przybywa około 50 nowych tytułów, a z miesiąca na miesiąc zauważamy 25-30 proc. wzrost sprzedaży - podkreśla Krzysztof Rutkowski, który reprezentuje Audioteka.pl."

Brak komentarzy: