Strony

2009/09/14

Czapa, czyli śmierć na raty

Polskie Radio postanowiło w końcu zacząć wydawać słuchowiska na płytach CD. Rusza seria Złota Setka Teatru Polskiego Radia. I to jest bardzo dobra wiadomość!

Serię rozpoczyna słuchowisko Czapa, czyli śmierć na raty. Ale na szczególną uwagę zasługuje format. Otóż w opakowaniu znajdować się będą dwie płyty, z dwiema wersjami słuchowiska: z 1965 roku i 2005 roku.


Informacja ze stron Radiowej Agencji Fonograficznej:
"Czapa, czyli śmierć na raty jest to słuchowisko, w którym realizm przeplata sie z absurdem, a dramat staje się czarną komedią. Najkrócej rzecz ujmując: akcja słuchowiska dzieje sie w celi więziennej, gdzie od trzech lat na zatwierdzenie wyroku śmierci czekają dwaj wielokrotni mordercy: Kuzma i Oleś. Skazańcy wpadają na pomysł ustawicznego przesuwania terminu wykonania kary. Zgodnie z procedura od orzeczenia wyroku do jego wykonania musi bowiem upłynąć co najmniej sześćdziesiąt dni. Każdy z morderców ma już na koncie po osiem „czap”. Paradoksalnie ich nadzieją na przedłużenie życia, choćby o dwa miesiące, są kolejne zabójstwa. Początkowo strategia ta działa, ale w końcu trupów zaczyna brakować…"

Więcej na stronach Polskiego Radia.

Brak komentarzy: