Strony

2009/09/03

Słuchowiska dla dzieci

Ah! Niestety lata dziecięce mam już za sobą. Między nami mówiąc było to już parenaście lat temu. Ale co tam. Przed czterdziestką też można nieźle się zabawić. Ale, ale...

Okazuje się, że w sieci jest mnóstwo miejsc, gdzie można znaleźć słuchowiska dla dzieci. Na początku oczywiście muszę wspomnieć o Radiu dzieciom - audycji Polskiego Radia 1. Półgodzinna audycja nadawana jest codziennie od 19.30-20.00. Natomiast w soboty i niedziele nadawane są słuchowiska dla dzieci.

Poza tym w sieci istnieją radia dla dzieci. Nadają muzykę, ale i bajki, słuchowiska, wierszyki.

No i na koniec - najlepsze. Bajki-grajki. Pamiętam je z dzieciństwa. Mój tata puszczał je nam na kaseciaku. Jaś i Małgosia, Tomcio Paluch, Kot w butach czy Alicja w krainie czarów. Jest ich ponad 30. Występują najlepsi polscy aktorzy (Czechowicz, Kwiatkowska...). Wznowienie na płytach CD, parę lat temu odkryła moja siostra. Kupiła je swoim dzieciom i... łezka zakręciła się jej w oku. Wspomnienia... Wspaniałe!

Gdzie szukać słuchowisk dla dzieci:

4 komentarze:

szkolnis.pl pisze...

Witam, w obecnych czasach raczej nie uświadczymy słuchowisk dla dzieci w radiu, ale nic straconego. Na rynku są nadal dostępne słuchowiska dla dzieci w formie audiobooków na płycie CD, które zawierają książeczkę z bajką oraz konspekty do zabaw w dzieckiem. Słuchowiska, które przedstawiłem nie są typowymi audiobookami, gdzie lektor czyta daną opowieść. Tu każda postać posiada unikalny głos, przedmioty wydają dźwięki przez co przedstawiany świat żyje i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Autor pisze...

Nie jest tak źle. Jeszcze przed wakacjami w każdą sobotę i niedzielę Polskie Radio 1 nadawało słuchowiska dla dzieci.
Liczę, że niedługo powrócą.

Anonimowy pisze...

Wielka szkoda, że nie ma już tych słuchowisk w Radiu Dzieciom. Moja obecnie 5-letnia córcia słuchała w każdy weekend. Parę razy pisałam mejla z pytaniem, czy i kiedy powrócą, ale Polskie Radio nie raczyło odpowiedzieć :( Szkoda,bo akurat jesteśmy w tej grupie naiwnych, płacących abonament.
Pozdrawiam :)

jane eyre pisze...

Polskie Radio Dzieciom znamy i słuchamy :) jest sporo fajnych audycji takich poza słuchowiskowych, sporo ciekawostek, które dzieciaki sobie przyswajają tak "przy okazji". Słuchowiska mamy też na płytach gramofonowych bo i adapter się uchował :)