Strony

2009/11/03

Poszukiwane słuchowiska

W tym miejscu będę zamieszczać informacje o poszukiwanych przez czytelników słuchowiskach.
Informacje o znalezionych i poszukiwanych słuchowiskach proszę nadsyłać na adres blog.sluchowiska@gmail.com, albo zamieszczać w komentarzach.
Z góry dziękuję za pomoc :)

 • Jest super [2010/2/15]
  Słuchowisko Polskiego Radia Gdańsk, w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego

 • Guliwerem w krainie mówiących koni [2010/2/3]
  Słuchowisko dla dzieci

 • Bracia Lwie Serce [2009/10/31] [2009/12/10]
  Poszukiwane jest słuchowisko Astrid Lindgren emitowane w Radiu Dzieciom "Bracia Lwie Serce".

 • O lądowaniu UFO [2009/9/27]
  Jeden z czytelników bloga poszukuje słuchowiska emitowanego ponad 25 lat temu, usłyszanego w Powtórce z rozrywki. Słuchowisko to było nagrane w formie reportażu, który był przeprowadzany po lądowaniu UFO w jakieś polskiej wsi.
  Były tam wypowiedzi miejscowej ludności na temat tego wydarzenia - oczywiście w formie sensacyjno - humorystycznej.
  Trudne zadanie :) Ale może się uda.

 • Mistrz i Małgorzata z 1981 roku [2009/6/16]
  Słuchowisko emitowane niegdyś w cyklu "Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym". Z niezapomnianą obsadą aktorską: m.in. Zbigniew Zapasiewicz, Franciszek Pieczka.

21 komentarzy:

Filologia pisze...

Andrzej Mularczyk "Jaka piękna katastrofa"

Anonimowy pisze...

"jaka piękna katastrofa' - można znaleźć tutaj
http://www.sluchowiska.yoyo.pl/index.php?c=info&id=2419
albo
http://chomikuj.pl/winide/S*c5*82uchowiska+nowe

Joanna pisze...

Drodzy Państwo, lata świetlne wstecz, w dzieciństwie, słuchałam w Polskim Radiu Dzieciom Słuchowiska zrealizowanego na podstawie baśni Astrid Lindgren "Bracia Lwie Serce". Dziś oddałabym wiele, by móc znów usłyszeć tę opowieść! Pomóżcie! Gdzie mam szukać?!

Anonimowy pisze...

Skoro "Bracia Lwie Serce" to może też "Mio, mój Mio"? Nie potrafię ich znaleźć, ale google mówi, że nie są moim wymysłem i kiedyś mogłam je usłyszeć. Gorzej jest z "Guliwerem w krainie mówiących koni", który wg google nie istnieje. To było najważniejsze słuchowisko mojego dzieciństwa. Może ktoś je pamięta/ ma pomysł gdzie szukać?

Anonimowy pisze...

"O lądowaniu UFO"-prawdopodobnie chodzi o "UFO nad Biebrzą";emisja to raczej rok 80 .

Anonimowy pisze...

Bardzo, bardzo dziękuję za ten blog! Słuchowiska radiowe są dla mnie bardzo bardzo ważne. Jeśli będę mogła w czymś pomóc,żeby ta strona jeszcze bardziej się rozbudowała, proszę o kontakt rozbieckajulia@gmail.com

Anonimowy pisze...

Poszukuję cyklu 12 programów z radiowej Dwojki pt. "Rok 1939. Historia i literatura"
link do opisu programu z grudnia 2009: http://www.polskieradio.pl/dwojka/literatura/artykul126042_rok_1939_historia_i_literatura_grudzien.html

Jeśli ktoś ma i byłby tak miły...
Pozdrawiam własciciela bloga i odwiedzających - świetna inicjatywa!

Nina pisze...

Pilnie poszukuję "Rzeźni" Mrożka!!!
Bardzo proszę o pomoc
i również dziękuję za ten blog ;)

Anonimowy pisze...

Wszystkich zainteresowanych cyklem "Rok 1919 - historia i literatura" zachęcam do odwiedzenia strony: www.chomikuj.pl/hortus_musicus

Anonimowy pisze...

szukam sluchowiska pt O rycerzu walentym i o smierci albo Serce w plecaku. nie jestem pewny jakos tak prosze moze ktos o tym pamieta?

Anonimowy pisze...

poszukuję słuchowiska emitowanego jakieś 15 lat temu, może więcej, nie pamiętam tytułu, ale konwencja była taka: w każdym odcinku do domu małego chłopca przylatywał jegomość na dywanie (jego słówkiem było zawsze niach niach) i zabierał malca w podróż do jakiejś bajki, a potem go tam zostawiał i chłopak musiał radzić sobie sam. byłbym wdzięczny nawet za nazwę tej bajki :), pozdrawiam

MrT pisze...

Witam. Tak się składa, że posiadam nagranie "Guliwera w krainie mówiących koni" na kasecie audio. Niestety lata temu mój ociec wykorzystał tę kasetę do nagrania dwóch piosenek, dlatego pierwsze 6-7 minut jest wyrwane z kontekstu. Szukając w sieci nagrania pomyślałem, że może udałoby się znaleźć i z powrotem "nałożyć" utracone fragmenty.

DrV pisze...

szukajmy więc drugiej osoby. To moja ulubiona bajka z dzieciństwa.

Pawciu pisze...

Mam bajkę z Guliwerem w krainie koni na kasecie i z chęcią się podzielę. Z tego co się orientuję to faktycznie niektóre z bajek są niedostępne. Dam znać jak tylko uda się zrzucić.

Pawciu pisze...

Guliwer w krainie mówiących koni:
https://www.box.com/s/539zi9hm9nsrofoyn2g4

Anonimowy pisze...

Witam,

a ktoś posiada może z tej samej serii co Guliwer w krainie mówiących koni bajkę Guliwer w kraju olbrzymów - z tego c się orientuję była na dwóch kasetach magnetofonowych bo miałam drugą część oraz Guliwera w kraju liliputów - swojego czasu była aukcja na allegro ale nie udało mi się wygrać - będę wdzięczna za możliwość ponownego posłuchania, to najlepsze z bajek z mojego dzieciństwa - pozdrowienia myss

Anonimowy pisze...

Tez poszukuje tego samego. Guliwerow na necie jest mnostwo, ale wlasnie nie z tej serii. Swoja droga dziekuje za "konie". Nigdy tej bajki nie mialem.
k.fryd@yahoo.com

Anonimowy pisze...

szukam Emancypantek z r. 1974; obsada byla nie do podrobienia, cudowna! gdzies natknelam sie na fragmenty, ale linki sa nieaktywne; moze ktos gdzies?

Unknown pisze...

Szukam słuchowiska, wspomniane wcześniej, Gulliwer w krainie Lliputów z Władysławem Kowalskim w roli głównej. Czy ktoś może się podzielić?

Unknown pisze...

Szukam słuchowiska, wspomniane wcześniej, Gulliwer w krainie Lliputów z Władysławem Kowalskim w roli głównej. Czy ktoś może się podzielić?

Unknown pisze...

Dziękuję za Guliwera. Z wszystkich bajek z kaset ta najbardziej utknęła mi w pamięci :)