Strony

2009/12/22

Święta w Polskim Radiu

Święta w Polskim Radiu - o tym co przygotowała nasza radiofonia publiczna (a przygotowała sporo słuchowisk) na stronach www.polskieradio.pl. Poniżej tylko skrót.

Polskie Radio 1: w Wigilię Bożego Narodzenia dla dzieci słuchowisko pt. „Mała Syrenka” Hansa Christiana Andersena. A przez wszystkie trzy świąteczne dni, o 19.30 „Dziadek do orzechów” Ernesta Theodora Amadeusa Hofmanna. Później też dla dzieci, ale i rodziców „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa w reżyserii Waldemara Modestowicza. Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt w godz. od 13.00 do 14.00 słuchowisko „Przygody Tomka Sawyera” wg powieści Marka Twaina. A wieczorem „Opowieść zimowa” Williama Shakespeare’a w reżyserii Janusza Kukuły.
W drugi dzień Świąt dzień Teatru Polskiego Radia. Anna Juśkiewicz i Andrzej Matul przypomną najdawniejszą historię Teatru Polskiego Radia. A od 21.00 do 00.00 „Sen nocy letniej” Williama Shakespeare’a w reżyserii Johna Tydemana

Polskie Radio 2: w Wigilię „Pastorałka” Leona Schillera. W sobotę, 26 grudnia „Wygnańcy Ewy” Jana Sztaudyngera. Na deser wyśmienita zabawa - Aleksander Fredro i jego niezapomniana „Zemsta” w reżyserii Janusza Kukuły.

Polskie Radio 3: nada w tych dniach pięć słuchowisk w ramach Festiwalu Nowe Słuchowiska 2009. W piątek, 25 grudnia o godz. 15.15, będzie można wysłuchać „Zapachu czekolady” Radosława Paczochy. O tej samej porze drugiego dnia Świąt – „Pensjonat” Piotra Mańka. W niedzielę, 27 grudnia o godz. 19.05 wyreżyserowana przez Małgorzatę Bogajewską „Nawigacja nocą” Zyty Rudzkiej, natomiast w kolejne dni – 28 i 29 grudnia o godz. 21.05 będzie można wysłuchać „Troje w sypialni” Ewy Banaszkiewicz w reżyserii Mateusza Dymka oraz „Strøkne Ann” Dany Łukasińskiej w reż. Anny Wieczur-Bluszcz.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

No to się Polskie Radio sprawiło w te Święta :)