Strony

2012/02/12

Wesele na 85 lecie Radia Kraków

Ostatnio trochę ponarzekaliśmy na brak słuchowisk w radiu. Pora teraz coś pochwali. Już jutro wielkie wydarzenie. Z okazji 85 lecia krakowskiej rozgłośni, najbardziej krakowskie słuchowisko - Wesele. Jak powiedział prezes Radia Kraków Marcin Pulit "to jest największe i najtrudniejsze przedsięwzięcie w historii naszego Radia, ponieważ nigdy takiego spektaklu nie realizowaliśmy i to w takich warunkach – na żywo, z muzyką wykonywaną na żywo, przed publicznością w Studiu”. A wydarzenie jest to wielkie nie tylko ze względu na rozmach organizacyjno-techniczny, ale również dlatego, że wśród obsady znalazły się prawdziwe gwiazdy (wyłącznie krakowskich scen) - w rolę Gospodyni wcieliła się Anna Dymna, Gospodarza Krzysztof Globisz, Anna Polony będzie Kliminą, a Jerzy Trela Wernyhorą. Reżyserem spektaklu jest Andrzej Seweryn.
Nie wiem jak Wy, ale ja zamierzam rozpocząć jutrzejszy wieczór od... "Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!? ".
Aktu I Wesela, na żywo, na antenie Radia Kraków, można będzie posłuchać w poniedziałek (13 lutego) o godz. 18.00. Akt II i III wyemitowany zostanie we wtorek i środę o godz. 21.00. Całość słuchowiska transmitowana będzie w internecie - dźwięk i obraz.
Dużo więcej o słuchowisku w serwisie internetowym Radia Kraków.

2 komentarze:

Anna Ferraris pisze...

Słuchowisko nie jest złe, natomiast te jazzowe aranżacje... no cóż, męczą

jorge pisze...

I męczą, i pasują jak kwiatek do kożucha.

Skorzystałem z "dobrodziejstwa" bezpośredniej transmisji internetowej (video) i wiecie co zobaczyłem? Teatr Wyobraźni odarty z.... wyobraźni. Straszne doświadczenie!