Strony

2014/10/18

Zorka Dziewczynka z Gwiazd

W nowej odsłonie powracają cieszące się ogromną popularnością spotkania z cyklu „Kasia Stoparczyk zaprasza...”. 25 i 26 października o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędą się spektakle pt. „Złodzieje gwiazd”. W roli tytułowej Zorki wystąpi Dominika Kluźniak, a towarzyszyć jej będą niezwykle utalentowani muzycy, m.in. Kasia Stankiewicz czy Novika. Artyści zaprezentują perełki muzyki klasycznej, etnicznej i alternatywnej. Pojawią się także fragmenty kultowej audycji „Dzieci wiedzą lepiej” oraz bohaterowie baśni i legend z najbardziej odległych zakątków świata.

W ostatni październikowy weekend Polskie Radio zaprasza na artystyczną przygodę z Zorką, tym razem pod hasłem – „Złodzieje gwiazd”. W poszukiwaniu Gwiezdnego Źrebaka Dziewczynka przemierzy cały świat. Odwiedzi Tuaregów, błękitnych rycerzy pustyni i Dogonów, wyznawców gwiazdy Syriusza, a świecący plankton wskaże jej drogę do Doliny Elfów i wróżek. To właśnie tam Zorka zrozumie, że Ziemia jest niezwykle pięknym miejscem we Wszechświecie. Ale czy znajdzie swoje ukochane gwiazdy? Czy odkryje tajemnicę porwania Gwiezdnego Źrebaka? Na pewno łatwiej jej będzie z pomocą najmłodszych słuchaczy. Serdecznie zapraszamy na te niecodzienne poszukiwania skradzionych gwiazd…

Skąd się wzięła Zorka? Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burzą śnieżnobiałych dredów na dziecięcej główce. W kieszeniach ma okruszki gwiezdnego pyłu, bo właśnie spadła z nieba na mrugającej gwiazdce. Teraz czeka na Ciebie, aby móc przyjrzeć Ci się z bliska. A może nawet... zaprzyjaźnić? Zaprowadzą Cię do niej przepiękna muzyka z najbardziej egzotycznych zakątków świata, ale także ta, którą stworzyli najwięksi mistrzowie wszechczasów: Bach, Verdi, Haendel, Mozart, oraz bohaterowie programu „Dzieci wiedzą lepiej” i ciekawość świata, którą Ty na pewno w sobie masz...Muzyczne spotkania poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, znana z Trójkowej audycji „Dzieci wiedzą lepiej”.
Koncert jest realizowany przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bilety są dostępne na stronie: sklep.polskieradio.pl lub na godzinę przed koncertem w kasie Studia.

„Zorka Dziewczynka z Gwiazd”
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59 , 00-977 Warszawa

25 i 26 października, godz. 11.00

Wykonawcy:
Kasia (scenariusz i prowadzenie) – Katarzyna Stoparczyk

Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Zła Pani – Novika (Katarzyna Nowicka)
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści – Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Brak komentarzy: