Strony

2015/02/03

Słuchowiska w PR Kielce

Informacja portalu WirtualneMedia:

Radio Kielce od 5 lutego br. w każdy czwartek emitować będzie premierowe słuchowiska radiowe. Tworzyć je będzie uruchomiony właśnie Teatr Radia Kielce „Przy Radiowej 4”.

Z badań medioznawczych ale też z rozmów z naszymi słuchaczami wynika, że tak zwane duże formy radiowe, do których zalicza się słuchowiska, są coraz chętniej słuchane i poszukiwane przez odbiorców - informuje w komunikacie stacja.

W słuchowiskach teatru „Przy Radiowej 4” występować będą aktorzy kieleckich teatrów, muzykę skomponują miejscowi twórcy, a dziennikarze i realizatorzy Radia Kielce zajmą się reżyserią, inscenizacją i realizacją dźwiękową.

Pierwszym słuchowiskiem, który trafi na antenę rozgłośni, będzie adaptacja opowiadania „Przypadek Marianny”, pochodzącego z tomu „Kuracja” Grzegorza Kozery. Potem zaadaptowane zostaną kolejne opowiadania z tej książki.

Muzykę do tych słuchowisk skomponował Włodek Kiniorski. W poszczególnych opowiadaniach wystąpią aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teresa i Mirosław Bielińscy, swoich głosów w epizodach użyczą też pracownicy Radia Kielce. Inscenizacją zajął się dziennikarz stacji Ryszard Koziej, który wcieli się też w narratora opowiadań, zaś realizację dźwiękową przygotowuje Jerzy Sidorowicz.

Premiera słuchowiska „Przypadek Marianny” będzie mieć miejsce na antenie Radia Kielce w czwartek 5 lutego br. o godzinie 21.10

Brak komentarzy: