Strony

2016/04/09

„Quo vadis” w mistrzowskiej interpretacji Englerta w Radiowej Dwójce

Trudne początki chrześcijaństwa, intrygi Nerona i miłość, która zwycięża wszystko – głośna powieść polskiego noblisty od 6 kwietnia pojawiać się będzie na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Pierwszy z 50 odcinków, czytanych przez znakomitego Jana Englerta, zabrzmi jutro o godz. 19.00 w audycji z cyklu „Książka do słuchania”.

Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza – w maju minie 170 lat od jego urodzin, a w listopadzie 100 lat od jego śmierci. Od stycznia Dwójka nadaje specjalny cykl „W stronę Sienkiewicza”, a teraz przygotowała dla słuchaczy lekturę historii z czasów Nerona. Będzie to przedsmak Narodowego Czytania, którego bohaterką „Quo vadis” stanie się we wrześniu.
Powieść Sienkiewicza opowiada o początkach chrześcijaństwa i brutalnych prześladowaniach, które dotykają wyznawców nowej wiary ze strony cezara. Została przełożona na ponad 50 języków, była wielokrotnie ekranizowana (we Francji, Włoszech, USA i w Polsce), doczekała się również dwóch słuchowisk w odcinkach – w 1996 r. w reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego, a w 2001 Janusza Kukuły. Najnowszy wybór składa się z 50 części.
„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w cyklu „Książka do słuchania” – od poniedziałku do piątku w godz. 19.00-19.30. Zaprasza Iwona Malinowska.
Nagranie powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Informacja Polskiego Radia.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Niestety, ze względu na wiek wykonawcy nie da się tego słuchać - przytłumiony głos, zadyszka i nikła artykulacja, wynikająca z niesprawnych już mięśni twarzy. Swego czasu Holoubek, kiedy i jego warsztat dotknął późny wiek, wycofał się z kilku ostatnich projektów.