Strony

2016/05/02

Jan Karski. Słuchowisko na żywo

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej można zetknąć się z wielką historią Polski. Radio Szczecin zaprasza do kina Helios w Szczecinie na słuchowisko na żywo "Jan Karski" w gwiazdorskiej obsadzie.

Słuchowisko na zlecenie Radia Szczecin wyreżyserował Krzysztof Czeczot. To opowieść o losach legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. - Historia jest podana tak, aby przeżyć ją wszystkimi zmysłami - mówi Czeczot. - Najbardziej zależy nam na tym, żeby widzowie w kinie poczuli, że biorą udział w filmie bez obrazu i przeżywają historie wspólnie z nami. Żeby to zrobić trzeba rozbudzić ich emocje. Stąd dźwięki będą państwa otaczały [dodajmy, że poniedziałkowe słuchowisko będzie w wersji Dolby Surround - red.].

W styczniu aktorzy czytali już "na żywo" audiobooka w kinie Helios. Oprócz Jakuba Gierszała, który wciela się w tytułowego bohatera, publiczność mogła podziwiać aktorskie umiejętności m.in. Wojciecha Malajkata, Julii Kamińskiej czy Mikołaja Roznerskiego. Do tego muzyka Adama Walickiego i efekty dźwiękowe. Wszystko to stworzyło niesamowity klimat - podkreślali widzowie opuszczający salę.

Jeśli ktoś nie zdąży nabyć biletów na poniedziałkowy pokaz, zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie relacja wideo z tego wydarzenia. Początek zarówno w kinie jak i w internecie o 19.

Brak komentarzy: