Strony

2016/05/22

Premiera RDC: Pan Prezydent

Informacja Polskiego Radia RDC.

Zobacz na własne oczy! Posłuchaj na własne uszy! Radio Dla Ciebie zaprasza na wyjątkowe artystyczne spotkanie – słuchowisko radiowe z udziałem publiczności. Pemiera już 23 maja (poniedziałek).

Poznaj historię Sokratesa Starynkiewicza i innych wybitnych osobowości jego czasów. Rosyjski prezydent, który zasłynął jako budowniczy nowoczesnej Warszawy, twórca wodociągów i publicznej komunikacji stolicy.

Słuchowisko obejmuje okres od przyjazdu Starynkiewicza do Warszawy w 1875 roku i kończy pogrzebem, na który przyszło sto tysięcy Warszawian. Poznajemy postaci wysokich carskich urzędników, zwolenników represyjnej rusyfikacji (czemu Starynkiewicz się sprzeciwiał realizując – jak się wydaje – inną drogę zbliżenia się narodów) i inne wybitne osobistości tamtych czasów jak np. Bolesław Prus, Wiliam Lindley.
Czytanie tekstu „Pan Prezydent” w reżyserii Adama Wojtyszko rozpocznie się w centrum PROM Kultury Saska Kępa oraz na antenie Radia dla Ciebie po godz. 20:00.

Słuchowisko „Pan Prezydent”
Scenariusz: Wojciech Dróżdż
Reżyseria: Adam Wojtyszko
Wystąpią: Jarosław Boberek, Aneta Todorczuk-Perchuć, Jerzy Schejbal, Zbigniew Suszyński, Robert Łuchniak i Maciej Makowski

Brak komentarzy: