Strony

2016/10/13

Premiera słuchowiska "Lento rubato" na antenie radiowej Dwójki

Program 2 zaprasza na radiową realizację tekstu „Lento rubato” Marka Kochana, który zwyciężył w konkursie Dwójki i ZAiKS-u. W najbliższą niedzielę 16 października o godz. 16.30 w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się spotkanie z twórcami słuchowiska – jego autorem Markiem Kochanem oraz reżyserką Anną Wieczur-Bluszcz. Kulminacją spotkania o godz. 17.00 będzie premiera tego słuchowiska – równocześnie w Studiu im. W. Szpilmana z udziałem publiczności oraz na antenie Dwójki w audycji „Wieczór ze słuchowiskiem”.

„Lento rubato” to opowieść o polskim kompozytorze Aleksandrze Kościowie, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat. Słuchowisko jest satyrą na rynek kultury i sztuki, gdzie sukces komercyjny często ważniejszy jest niż artystyczny. Za ten tekst autor został wyróżniony również Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za nowatorstwo formy – Marek Kochan dokonał oryginalnego zabiegu w konstrukcji swojego utworu.

16 października o godz. 16.30 w Studiu im. W. Szpilmana w Warszawie rozpocznie się spotkanie z twórcami „Lento rubato”, następnie o godz. 17.00 uczestnicy wydarzenia oraz słuchacze Dwójki będą mogli premierowo wysłuchać nagrodzonego niedawno słuchowiska.

Zaproszenia na wydarzenie w radiowym Studiu Program 2 rozdaje od 12 do 16 października w „Porankach Dwójki” oraz w popołudniowym paśmie „Wybieram Dwójkę”.

„Lento rubato” Marka Kochana. Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz. Realizacja akustyczna: Maciej Kubera. Muzyka: Aleksander Kościów. Obsada: kompozytor Aleksander Kościów (jako on sam), Monika Pikuła (Sabina Mróz, agentka), Jacek Rozenek (Juliusz Ornak, krytyk muzyczny), Anna Sroka (Natalia Gołębiewska, reporterka), Piotr Adamczyk (Rojben Rabinowicz, pisarz, przyjaciel kompozytora), Dorota Landowska (Lektorka), Marzena Trybała (Oprah Winfrey), Robert Ward (Dr Benjamin Kendall, amerykański prawnik).

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Brak komentarzy: