Strony

2016/10/30

Studio Piosenki Teatru Polskiego dla Osieckiej

Pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia zapowiada się znakomicie. – Usłyszymy młodych wokalistów interpretujących teksty Agnieszki Osieckiej – zapowiadają Janusz Kukuła i Janusz Gast, pomysłodawcy przedsięwzięcia. Początek koncertu „Uciekaj moje serce” w niedzielę 30 października o godz. 17.00 w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Polskim Radiu.

Podczas kolejnego koncertu Studia Piosenki wystąpią: Maciej Piasny, Karolina Wasilewska, Justyna Kokot, Karolina Burek, Łukasz Mazurek i Kuba Blokesz. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła i Janusz Gast – kierownicy artystyczni Studia Piosenki – oraz Bogdan Hołownia, kierownik muzyczny koncertu, wybrali dla młodych wykonawców repertuar złożony z utworów Agnieszki Osieckiej, a całość zaaranżował muzycznie Marcin Partyka. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Początek w niedzielę 24 kwietnia o godz. 17.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85). Retransmisja koncertu na antenie Jedynki w poniedziałek 21 października o godz. 20.00.

Biogramy wokalistów:

Maciej Piasny. Tegoroczny dyplomant PWST im. L. Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Żywo związany z piosenka, zwłaszcza z twórczością A. Osieckiej. W 2009 r. reprezentował Poznań w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. Młody adept sztuki teatralnej, rozpoczynający swoją artystyczną podróż wraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach.

Karolina Wasilewska. Studentka V roku PWST w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 2012 r. w spektaklu „Jerry Springer – The Opera” w reż. Jana Klaty na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W br. zrobiła dwa dyplomy: „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli i „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej.

Justyna Kokot. Absolwentka wrocławskiej PWST. Debiutowała w musicalu „Siostrunie” w reżyserii Jana Szurmieja na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu „Requiem. Bajka o śmierci” Hanocha Levina w reż. Wojtka Urbańskiego. Aktualnie można zobaczyć ją w spektaklu „Klub Samotnych Serc ‘PORTOFINO’” w reż. Łukasza Czuja w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie. Wkrótce zadebiutuje na wielkim ekranie w filmie „Atak Paniki” Pawła Maślony. Laureatka II nagrody 18. konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (2015).

Karolina Burek. Studentka V roku PWST w Krakowie. Pochodzi z Nowej Dęby. Laureatka nagrody „za wyjątkowe wrażenia audialne” na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Obecnie gra w dwóch dyplomach teatralnych: „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej oraz „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli, a także w musicalu w reż. Magdaleny Miklasz „Oratorium na blok” granym w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Łukasz Mazurek. Wokalnie wywodzi się z Opolskiego Studia Piosenki. Również w Opolu był solistą pierwszego składu Opole Gospel Choir. Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował na scenie w musicalu „Jezus Christ Superstar” M. Korwina. Absolwent PWST w Krakowie na wydziale aktorskim o specjalizacji wokalno-estradowej. Na koncie ma role teatralne, filmowe, serialowe oraz wiele koncertów i spektakli muzycznych, w tym: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka.

Kuba Blokesz. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, „Pamiętajmy o Osieckiej”, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA w Rybniku). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (2015). Jest producentem i kompozytorem albumu „Bóg sam wystarczy – poezje z Karmelu” (2016), na którym znalazły się wiersze św. Teresy z Ávili i innych świętych Zakonu Karmelitów.

Brak komentarzy: