Strony

2016/11/19

Teatr Twojej Wyobraźni w Chrzęsnem

Teatr Twojej Wyobraźni w Chrzęsnem – Królowa i Szekspir.
Wyjątkowe wydarzenie 10 listopada b.r. Emisja słuchowiska i spotkanie z Marią Pakulnis oraz Januszem Kukułą. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu Chrzęsne – literackie serce Mazowsza.
Po słuchowisku odbyła się rozmowa z twórcami – aktorką Marią Pakulnis i reżyserem, poprowadził Krzysztof Sielicki, kierownik literacki Teatru Polskiego Radia.

Królowa i Szekspir opowiada o samotności władcy, o starości i śmierci. Monarchini Anglii, Elżbieta I, zaprasza do zamku w Richmond następcę tronu Jakuba VI, króla Szkocji, arcybiskupa Canterbury Johna Whitgifta oraz sławnego dramatopisarza Williama Szekspira. Schorowana Elżbieta pragnie urządzić coś w rodzaju spektaklu ze sobą w roli głównej. Temat przedstawienia – godna śmierć. Wydarzenie to ma opisać Szekspir, którego Elżbieta jest wielką admiratorką. Królowa po raz ostatni próbuje zmierzyć się z wielkimi filozoficznymi pytaniami: czy istnieje nieśmiertelność? co to znaczy umrzeć godnie? Chce – dzięki geniuszowi Szekspira – pozostać w historii jako wielka postać. Czy to się jej uda? W ostatnich godzinach życia władczyni nieoczekiwanie to właśnie nisko urodzony pisarz, jego twórczość, stają się głównym przedmiotem zajmującym gasnącą świadomość Elżbiety. Zwycięża sztuka.

Więcej na stronach Pałacu w Chrzęsnem oraz e-Teatr.

Brak komentarzy: