Strony

2016/12/12

Klub sportowy "Koźlątko". Charytatywny audiobook od RMF FM!

Zespół radia RMF FM w ramach akcji charytatywnej przygotował bajkowy audiobook „Klub Sportowy Koźlątko”, który trafi do małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke, a bohaterów bajki zagrali siatkarze oraz dziennikarze Faktów RMF FM.


Audiobook oparty jest na motywach baśni o wilku i siedmiu koźlątkach. Historia została uwspółcześniona i przeniesiona w świat sportu. Koźlątka to członkowie drużyny siatkarskiej, która odnosi spektakularne sukcesy. W finałowym meczu Leśnej Ligi o Puchar Puchacza mają zmierzyć się z zespołem Wilków. Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke. W bohaterów bajki wcielili się polscy siatkarze: Karol Kłos, Bartosz Bednorz i Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów oraz Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski, zawodnicy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Cała siódemka ma też na swoim koncie występy w siatkarskiej reprezentacji Polski.

W nagraniu wzięli udział również dziennikarze Faktów RMF FM, m.in. Magdalena Wojtoń, Ewa Kwaśny, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Bogdan Zalewski, Marcin Zaborski i Marek Balawajder.

Pierwszy audiobook - z wierszami Jana Brzechwy - powstał pod koniec 2012 roku. Kolejne zawierały m.in. historię Koziołka Matołka, wiersze Juliana Tuwima oraz bajkę o Królewnie Śnieżce.
„Bajka o koźlątkach” nie będzie dostępna w sprzedaży. Zespół redakcji Faktów RMF FM we wtorek, 6 grudnia podaruje je dziecięcym oddziałom szpitali w całej Polsce.

Informacja z serwisu Wirtualne Media.
Audiobooki do posłuchania w serwisie RMF FM.

Brak komentarzy: