Strony

2017/01/29

Powrót "Teatrzyku Zielone Oko"

Po trzydziestu latach nieobecności, na antenę Trójki wraca "Teatrzyk Zielone Oko". Popularny cykl słuchowisk, którego początki sięgają końca lat 60, pojawiać się będzie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Pierwszy odcinek już dziś po godz. 21.00.
"Na inaugurację cyklu wybrałem scenariusz Izabeli Żukowskiej pt. Próba" - opowiada o nowym projekcie Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. "Akcja utworu dzieje się w sopockim Teatrze, w którym zostaje zamordowana wielka gwiazda. Z ironią i humorem bawimy się w kryminał, który z dystansem portretuje świat mediów".
Powrót "Teatrzyku Zielone Oko" to element większej zmiany w ramówce Trójki, który wprowadzany jest od nowego roku. 
"Scena Teatralna Trójki pojawia się na antenie nie co miesiąc, jak było przez długie lata, ale co tydzień. I w ramach tej rewolucyjnej zmiany znaleźliśmy miejsce na uwielbiany przez słuchaczy "Teatrzyk Zielone Oko", którego premierowe słuchowiska pojawiać się będą raz w miesiącu. To jeden z prezentów na 55 urodziny Trójki, które świętować będziemy 1 kwietnia" - wyjaśnia Sylwia Krasnodębska, zastępca dyrektora Trójki.
"Przed emisją słuchowiska, tradycyjnie, odbędzie się rozmowa z reżyserem, podczas której zapytamy, czy dzisiaj retro-teatrzyk jest tak samo zabawny, jak przed laty" – mówi Barbara Marcinik, dziennikarka Trójki, realizująca projekt.

Pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane 13 czerwca 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji 10 kwietnia 1982 roku. W ciągu kolejnych lat Teatrzyk Zielonego Oka zdobywał popularność wśród słuchaczy, mając swoje stałe miejsce zaraz po Liście Przebojów Programu III. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - 28 listopada 1987. Teraz Teatrzyk Zielone Oko powraca!

Informacja Polskiego Radia.

Brak komentarzy: