Strony

2017/11/21

This War of Mine. Historia o przetrwaniu

Fragment artykułu z portalu tabletowo.pl:

"Niektórzy z Was zapewne pamiętają doskonałą grę przygodową „This War of Mine”, polskiego studia 11 bit studios. Wielokrotnie nagradzana, dostępna na wszystkie platformy opowiada historię kilku osób usiłujących znaleźć sposób na przeżycie w rozdartym wojną mieście Pogoren, wzorowanym na oblężonym Sarajewie z lat 1992-1996. Brakuje wszystkiego, zza każdego rogu grozi śmierć, a z ludzi wychodzą rzeczy najgorsze i… najlepsze. Zadaniem gracza było zachowanie przy życiu możliwie całej grupy do momentu, gdy zostanie ogłoszone zawieszenie broni.
Od kilku dni można cieszyć się też słuchowiskiem, opartym na motywie gry i dostępnym na platformie Storytel.(...)".

Opis z serwisu Storytel:

"Ojciec i córka uciekają z oblężonego miasta. Wokół świszczą kule wystrzelone przez niewidocznych snajperów, grzmią eksplozje, walą się ściany ostatnich ocalałych budynków. Nie wiadomo tylko, kto z kim walczy, brakuje jedzenia, leków, schronienia. Ale groźniejszy niż to wszystko okazuje się człowiek, któremu zdjęto kaganiec cywilizacji. Kto na zgliszczach jest jeszcze przyjacielem – a kto już twoim wrogiem? Adam z Amelią przedzierają się przez ruiny świata, który znali, żeby na końcu dotrzeć do mrocznej prawdy o sobie samych. Ile możesz poświęcić, żeby wciąż pozostać człowiekiem? Jak ocalić miłość w czasie pożogi i pogardy?

„This War of Mine” to głośna polska gra niezależna z 2014 roku, która zdobyła liczne grono fanów i wprawiła w zachwyt krytykę na całym świecie. Teraz można zanurzyć się w jej bezkompromisowym świecie dzięki słuchowisku Łukasza Orbitowskiego, jednego z najzdolniejszych polskich pisarzy współczesnych, laureata Paszportu Polityki. Krwawa ballada Orbitowskiego to wstrząsająca historia o tym, że aby przetrwać, czasem trzeba poświęcić więcej niż życie.
W rolach głównych wystąpili: Laura Samojłowicz, Marcin Bosak, Eryk Lubos. W pozostałych rolach: Sebastian Cybulski, Wojciech Żołądkowicz, Miriam Aleksandrowicz, Tomasz Sobczak, Wojciech Machnicki oraz Leszek Filipowicz.".

Brak komentarzy: