Strony

2018/02/05

Powstały słuchowiska z udziałem niewidomej młodzieży i znanych aktorów

Fragment artykułu z serwisu Onet.pl.

Słuchowiska multimedialne z udziałem niewidomej młodzieży i znanych polskich aktorów powstały we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CETA). "Zasłyszajki Wrocławskie" to projekt społeczny powstały w oparciu o dolnośląskie legendy.

Celem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych i zachęcenie ich do społecznej aktywności, a także promocja historii miasta i lokalnych legend. Pierwsze trzy słuchowiska, które powstały w ramach projektu to: "Legenda o Dzwonie Grzesznika", "Legenda o Kluskowej Bramie" oraz "Legenda o powstaniu Ślęży".

Jak powiedziała dziś Monika Łuszpak-Skiba, koordynator projektu, w nagraniach wzięła udział niewidoma młodzież z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących. Swoich głosów do słuchowisk użyczyli także znani polscy aktorzy, w tym Marian Opania, Małgorzata Kożuchowska i Adam Ferency.

- W tej chwili powstały trzy nagrania, natomiast do projektu zaangażowani się już kolejni aktorzy, więc nagrań będzie więcej - powiedziała koordynatorka.

Premiera słuchowisk odbędzie się w przyszłym tygodniu. Od poniedziałku do piątku w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA przewidziane są pokazy dla szkół i grup zorganizowanych, natomiast w weekend (10-11 lutego) pokazy będą dostępne dla wszystkich. Na pokazy obowiązują wcześniejsze zapisy. (...)

Brak komentarzy: