Strony

2018/04/16

"Suflerka" - nowe słuchowisko w Radiu Kraków

W studiu im. Romany Bobrowskiej rozpoczęły się próby do nowego słuchowiska Radia Kraków. Na premierę zapraszamy Państwa 7 maja.

"Suflerka" to nowy, nie publikowany dotąd tekst dramatyczny Ewy Lipskiej - jednej z najważniejszych współczesnych pisarek, autorki kilkudziesięciu tomów wierszy, dramaturga, felietonistki, laureatki wielu nagród literackich i jurorki w poetyckich konkursach.

W prapremierowym wykonaniu w studiu s-5 Radia Kraków w roli tytułowej zobaczymy i usłyszymy Annę Polony, legendę polskiego teatru. Partnerować jej będą: aktorka Starego Teatru i pedagog Akademii Sztuk Teatralnych Ewa Kaim oraz Andrzej Mrowiec. "Suflerkę" wyreżyseruje prof. Józef Opalski, wykładowca akademicki i ceniony reżyser.

"Suflerka" to autotematyczna opowieść o teatrze, osadzona w realiach współczesności. Jak mówi Opalski, "główna bohaterka spędziła w teatrze całe życie, a teatr jest dla niej wszystkim. Spektakl opowiada o walce tej wspaniałej kobiety z rzeczywistością "nowoczesnego" teatru, w którym nie umie się odnaleźć, chociaż próbuje go zrozumieć".

Więcej w serwisie Polskiego Radia Kraków.

Brak komentarzy: