Strony

2018/08/10

W weekend rusza Wakacyjny Festiwal Hurra!Art!

Informacja z serwisu e-Teatr

Pokaz filmów, bajkowe słuchowiska, przedstawienia teatralne dla dzieci i młodzieży - to niektóre atrakcje rozpoczynającej się w sobotę w Kielcach czwartej edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!

Przez trzy najbliższe weekendy (11-12, 18-19, 25-26 sierpnia) kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotował dla najmłodszych miłośników teatru cykl warsztatów i przedstawień teatralnych. Jak podkreślają organizatorzy, ideą przedsięwzięcia jest zaproszenie do rozrywki wszystkich tych, którzy spędzają lato w mieście albo odwiedzają region świętokrzyski ze względów turystycznych.

Dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" Robert Drobniuch podkreślił, że festiwal skierowany jest do dzieci i młodzieży, natomiast w tym roku organizatorzy postanowili "pójść krok dalej" i otworzyć się na grupy wykluczone - osoby niedowidzące i niedosłyszące.

- Dla osób niedosłyszących zostanie zaprezentowany spektakl "Dwie wyspy" z tłumaczeniem migowym. Zaplanowaliśmy także warsztaty i film z tłumaczeniem migowym, które pozwolą uczestnikom na udział w naszym programie. Przygotowaliśmy także słuchowiska z myślą o wszystkich widzach, ale szczególnie o tych niedowidzących - powiedział Drobniuch.

Nowym akcentem wakacyjnego przedsięwzięcia są trwające warsztaty medialne dla nastolatków, którzy stworzą festiwalową gazetę i będą na bieżąco relacjonować przegląd imprezy w kieleckich mediach.

- Są to warsztaty skierowane do młodzieży, których celem jest poznanie warsztatu dziennikarza, ale też włączenie uczestników w cały projekt naszego festiwalu - zaznaczył Drobniuch.

Dodał, że jest dumny z festiwalu, który jest bardzo ważnym wydarzeniem w Kielcach, rozpoznawalnym także w całym kraju. - Wydarzenie cieszy się też dobrą opinią krytyków, więc ten program uznaje za bardzo bogaty i ciekawy - podkreślił dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Podczas festiwalu nie zabraknie też otwartych, inscenizowanych czytań sztuk m.in. w wykonaniu kieleckich nastolatków oraz pokazów filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży z Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Brak komentarzy: