Strony

2014/09/30

Nawrócony

W poniedziałkowy wieczór Polskie Radio Pomorza i Kujaw wyemitowało słuchowisko Nawrócony na podstawie noweli Bolesława Prusa. Słuchowisko zrealizowało Polskie Radio Łódź. Premiera odbyła się 10 marca 2002 roku.
W słuchowisku wystąpili Anna Grzeszczak, Maciej Małek, Ryszard Kotys, Andrzej Głoskowski, Jan Hencz, Paweł Siedlik, Robert Latusek. Adaptacja i reżyseria Jerzego Hutka. Opracowanie muzyczne Jana Targowskiego. Realizacja akustyczna Jarosława Czajki.

Główny bohater, siedemdziesięcioletni pan Łukasz, jest skąpcem i egoistą, nieżyczliwym dla ludzi, gnębiącym biednych i wiecznie procesującym się z córką. Pewnej nocy miał sen, w którym znalazł się w piekle, gdzie był sądzony za swoje grzechy. Jednak jego winy tak bardzo oburzyły mieszkańców piekła, że został z niego wyrzucony i skazany na wieczną tułaczkę na ziemi. Po przebudzeniu pan Łukasz jest przerażony i chce zmienić swoje życie. Jednak kiedy upewnia się, że to był tylko sen, ponownie staje się takim samym egoistą jakim był wcześniej.

Brak komentarzy: