Strony

2014/09/29

Pokój do wynajęcia – inauguracja Teatru Radia RDC

„Pokój do wynajęcia“ to pierwsze z cyklu słuchowisko, które mają być aktualnym komentarzem do bieżących wydarzeń w polskim życiu społecznym. Reżyserii premierowej produkcji podjął się Adam Wojtyszko. Swojego głosu podczas dźwiękowego spektaklu użyczą Aneta Todorczuk-Perchuć, Jarosław Boberek, Jerzy Schejbal oraz Sławomir Pacek. Autorami tekstu, który powstał specjalnie na potrzeby RDC są Wojciech Dróżdż i Sławomir Rogowski. O oprawę muzyczną zadba Paweł Dampc.
Produkcje powstające w Teatrze Radia RDC od innych słuchowisk radiowych różnić się będą językiem, który ma być mniej literacki, a bardziej aktualny, współczesny, dopasowany do płynnej rzeczywistości. Słuchowiska, czytane przy udziale publiczności na transmitowane przez Polskie Radio RDC.


Pomysł wprowadzenia na stałe do programu literackiej formy artystycznej, jaką jest słuchowisko narodził się przed rokiem. Impulsem był sukces wyemitowanego w 2013 r. spektaklu „Biedni strażacy patrzą na tęczę“. Zainteresowanie było tak duże, że członkowie grupy Pożar w Burdelu – Michał Walczak i Maciej Łubieński – zadeklarowali chęć współpracy przy tworzeniu kolejnych odcinków teatralnego serialu pod szyldem Teatru Radia RDC.

Kolejne premiery w ramach cyklu słuchowisk Teatru Radia RDC planowane są na październik i listopad 2014 r. W przyszłym miesiącu RDC wyemituje tekst ze sceny Teatru Powszechnego.
Zaproszenia na premierowy wieczór będzie można zdobyć na antenie Polskiego Radia RDC. Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym – wydawcą serwisu ninateka.pl.

Więcej w serwisie Polskiego Radia RDC i MediaFM.

1 komentarz:

Autor pisze...

Rewelacyjne słuchowisko!
Trochę przeszkadzała publiczność (chyba wolę nagrywane w studiu), ale naprawdę świetna satyra.