Strony

2014/12/06

Mikołajki RMF FM

W radiowej kuchni RMF FM powstało smakowite słuchowisko według tekstu Grzegorza Kasdepke. To pikantna, nieco słodka, ale i odrobinę gorzka opowieść z wątkiem kryminalnym. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w głąb... słoika, w którym zamknięto bandę oprychów pod wodzą bezwzględnego Imbiorowa. To herszt bandy, który mówi z rosyjskim akcentem, dlatego w jego rolę wcieli się Alosza Awdiejew. Jego narzeczoną jest Panna Goździkówna, którą zagrała Małgorzata Foremniak. Obok nich w słoiku upchnięto także innych zbirów o równie smacznych imionach.
Rola zadziornego Chili Nożownika przypadła Cezaremu Pazurze, który bardzo chętnie włącza się w organizowane przez nas akcje dla dzieci. Pamiętacie, jak sugestywnie meczał i beczał, grając Koziołka Matołka?

W bandzie zapasteryzowanych rozbójników znaleźli się jeszcze: Pieprzyca Jan, czyli Marek Czyż, dziennikarz TVP Info, Ocetyński Stanisław, czyli Hubert Urbański, a także Sól-Ból Jerzy, który mówi niezwykle charakterystycznym głosem Mirosława Zbrojewicza oraz Czosnkiewicz Romulad, w którego wcielił się Marian Dziędziel.

Słoikową historię poznajemy dzięki Pisarce (bywającej też od czasu do czasu Damą Waniliową). W jej rolę wcieliła się doskonale Wam znana z poprzedniego naszego słuchowiska - Anna Dereszowska. Partneruje jej pułkownik Ścichpęk, fantastycznie zagrany przez Jana Peszkę. Ich córkę, która na jakiś czas na własną prośbę zamienia się w lorda Ziółko - zagrała Joanna Koroniewska.

Nad całością słuchowiska czuwa nie kto inny jak Reżyser. W tej roli Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Pani prezydentowa podjęła się niezwykle trudnego zadania - utemperowania wszystkich uczestników bajki. Rolę odegrała z pełnym zaangażowaniem. Za co serdecznie dziękujemy.

Pełna informacja dostępna jest w serwisie rmf24.pl

Brak komentarzy: