Strony

2014/12/05

Anioł w supermarkecie

Premiera świątecznego słuchowiska "Anioł w supermarkecie" będzie równocześnie okazją do podsumowania tygodniowej akcji "Czyń dobro", w której Radio Kraków za każdy zadeklarowany dobry uczynek odwdzięczało się płytą. Zapraszamy do czynienia dobra i do rodzinnego słuchania. Uwaga - dobre uczynki nagradzamy aż do niedzieli.

Dzień przed Wigilią Anioł Teofil (Jan Peszek) spotyka w supermarkecie Ewę i Adama (Maria i Błażej Peszek), rezolutne rodzeństwo, które w niezwykle pomysłowy
i oryginalny sposób postanowiło tuż przed świętami nadrobić zaległości w czynieniu dobra, bo wiadomym jest - jak mówi Ewa - "że prezenty pod choinką znajdzie tylko ten, kto czynił dobro". A dla Ewy i Adama sprawa gwiazdkowych prezentów pod choinką nie jest wcale oczywista, bo sympatyczne bliźniaki obchodzą urodziny dokładnie 24 grudnia i na święta zawsze dostają tylko jeden niewielki imieninowo-gwiazdkowo-urodzinowy prezent...

Niezwykle zabawny i bardzo aktualny tekst Joanny Olech jest także pretekstem do opowiedzenia historii rozgrywających się w tle kolorowego i huczącego promocjami supermarketu, który przed Świętami staje się miejscem spotkań wielu Polaków. Historii bezdomnego Romka, niegdyś gwiazdy futbolu, dziś bezdomnego, który spędza czas na zapleczu supermarketu (w tej roli Marian Dziędziel), staruszka, który nie radzi sobie z zakupami w wielkim sklepie, pijanego kierowcy czy bezdusznych właścicieli psa.

Znakomita obsada, świąteczna atmosfera, dużo uśmiechu, marzenia o prezentach, ale też ważne i całkiem poważne pytania skierowane nie tylko do najmłodszych - gwiazdkowe i rodzinne słuchowisko "Anioł w suprmarkecie" już w niedzielę o godz. 10.15 na antenie Radia Kraków.

Do samej premiery Radio Kraków czeka na dobre uczynki i odwdzięcza się płytami - pisz na czyndobro@radiokrakow.pl!

Szczegóły: www.radiokrakow.pl, facebook.com/radiokrakow

Koproducentem słuchowiska i płyty jest Radio Kielce. Partnerzy główni słuchowiska: Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków.


Słuchowisko "Anioł w supermarkecie"
Tekst: Joanna Olech
Obsada:
Jan Peszek - Anioł Teofil,
Maria Peszek – Ewa,
Błażej Peszek - Adam
oraz Jerzy Stuhr – głos w supermarkecie i Marian Dziędziel – bezdomny Romek
Reżyseria: Ewa Ziembla
Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka

Koproducent: Radio Kielce

Brak komentarzy: