Strony

2014/12/24

Premiera w Dwójce

W ramach „Wieczoru ze słuchowiskiem” już w najbliższą sobotę 27 grudnia Program 2 zaprasza na radiową adaptację sztuki „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”, jednego z najważniejszych dramatów Tadeusza Różewicza. Początek słuchowiska w reżyserii Wojciecha Pszoniaka z udziałem gwiazdorskiej obsady o godz. 22.00.

W „Świadkach” Różewicz mówi o sytuacji historycznej i kulturowej w Polsce lat sześćdziesiątych XX wieku. Bohaterowie bez imion, choć dostrzegają wiele niedoskonałości, akceptują zastaną rzeczywistość. Nie chcą jej zmieniać, bo boją się utraty wszystkiego, co mają – a co sprowadza się głównie do wartości materialnych. Drugi człon tytułu sztuki – „nasza mała stabilizacja” – wszedł na stałe do słownika jako hasło określające styl życia Polaków właśnie w latach sześćdziesiątych: minimalizm wymagań i bierność w działaniu.

„Świadkowie albo nasza mała stabilizacja” – Tadeusz Różewicz. Reżyseria: Wojciech Pszoniak. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska. Muzyka: Piotr Moss. Obsada: Dorota Lewandowska, Jan Englert, Olgierd Łukaszewicz, Mariusz Benoit.

Radiowa Dwójka zaprasza 27 grudnia w godz. 22.00-23.00.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Informacja Polskiego Radia

Brak komentarzy: