Strony

2014/12/23

Pastorałka dla Woła i Osła

W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia 25 grudnia o godz. 10.10 i 26 grudnia o godz. 14.10 mieszkańcy Kielc i okolic otrzymają od Teatru Lalki i Aktora Kubuś oraz Radia Kielce wyjątkowy, świąteczny prezent - słuchowisko "Pastorałka dla Woła i Osła" Pawła Pawlika w wykonaniu aktorów Teatru Kubuś.

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na rodzinne wysłuchanie opowieści o tym, jak w Wigilię, Wół i Osioł, zniechęceni ciężką pracą i ludźmi, dochodzą do wniosku, że na świecie zapanuje szczęście dopiero wtedy, gdy bydlęta przejmą władzę. Za namową Diabła zwierzęta wyruszają więc, by rozprawić się z ludźmi. Po drodze spotykają zamarzniętych Maryję, Józefa i Dzieciątko, których ludzie nie przyjęli do domu na nocleg. Wół i Osioł zapominając o swoich władczych planach, własnymi oddechami próbują rozgrzać Świętą Rodzinę.

To wspólne przedsięwzięcie Teatru i Radia zostało zrealizowane dzięki pomocy finansowej PACTUM Kancelarii Finansowej Ryszard Tutko i Jolanta Tutko, Fundacji Wolontariusze Dzieciom "Archipelag" i Grupie Edukacyjnej - wydawcy podręczników MAC Edukacja.

Słuchowisko "Pastorałka dla Woła i Osła" zostało również zamieszczone na stronie internetowej teatru "Kubuś".

Więcej w serwisie e-teatr.pl

Brak komentarzy: